Nejlepší bydlení realitní společnost

Jak zvyšovat hodnotu majetku uloženého v nemovitosti.

 

Každý, kdo vlastní nějakou nemovitost, si jistě klade otázku, jakým způsobem může peníze, které v má v nemovitosti uloženy, zhodnocovat. Existuje několik způsobů či faktorů, které lze obecně rozdělit do dvou skupin. Jednak jsou to externí faktory, jež mohou hodnotu majetku uloženého v nemovitosti zvýšit výrazně. Ty pro tentokráte ponecháme stranou a pozornost budeme věnovat těm způsobům, které může majitel nemovitosti ovlivňovat a které může mít pod kontrolou. Mezi základní postupy, jak lze majetek uložený v nemovitosti zhodnocovat, patří zejména následující.

 

  1. Průběžné zlepšování stavu nemovitosti, renovace. Rozumnými investicemi např. do zateplení, fasády, střechy, nových rozvodů, oken, nové kuchyně a koupelny apod. můžete ovlivnit výši vnímání vaší nemovitosti ze strany případných kupujících v budoucnu a tím pádem ovlivnit i výši prodejní ceny. Zvláště v případě renovací je však třeba dávat pozor na to, s jakým vkusem jsou tyto práce prováděny. Pokud se váš vkus liší od vkusu většiny ostatních lidí, pak byste mohli totiž docílit opačného efektu. To znamená, že vaše peníze by byly proinvestovány, avšak provedené změny by potencionálními zájemci byly nedoceněny.

 

  1. Splacení hypotéky či jiného úvěru, kterým byla nemovitost financována. Tím, že se „zbavíte“ úvěru, která nemovitost zatěžuje, můžete zvýšit tržní cenu nemovitosti. Kupující, kteří pořizují nemovitost zatíženou hypotékou, často argumentují tím, že tato skutečnost představuje při koupi komplikaci a požadují proto nižší cenu.

 

  1. Zhodnocení časem. Nemovitost pořizujte alespoň na dobu 10 let. V takových případech je velice pravděpodobné, že čas váš majetek zhodnotí- s ohledem na inflaci a případně penězům ušetřeným na nájemném.

 

  1. Kvalitní pojištění a dobré zabezpečení nemovitosti. Tím se můžete vyhnout případnému znehodnocení majetku. Dobře zvolená pojistka může za určitých okolností váš majetek uložený v nemovitosti zvýšit.

 

  1. Dobře fungující společenství vlastníků, dobré sousedské vztahy. Zda je nemovitost a její okolí udržováno v čistotě, zda se společenství vlastníků dobře o dům stará, zda mají sousedé zájem na dobrých vztazích, to vše zájemci o koupi citlivě vnímají a může se to pozitivně odrazit i na ceně prodávané nemovitosti.

 

 


Nejlepší bydlení realitní společnostSdílet tuto stránku / doporučit web