Prohlídky a vyjednávání

Na co se připravit

  1. Připravte nemovitost. Počítejte s tím, že na každou prohlídku se zájemci byste měli mít nemovitost uklizenu, prostou jakýchkoli nepatřičných nebo nehodících se věcí, které by mohli rušit dojem z nemovitosti.
  2. Připravte sebe a rodinné příslušníky. Pokud máte děti, zakažte jim otvírat cizím lidem, nemluvit s nimi o nemovitosti a naučte je základní odpovědi přes telefon, pokud nejste s nimi. Nesmí nikoho pouštět dovnitř, ani naznačovat, že jsou právě sami. Domluvte se s partnerem, jaké role a jak budete fungovat před zájemci a role dodržujte.

  3. Připravte se na realitní kanceláře a makléře. Počítejte s tím, že z 80% vám budou telefonovat právě oni. Zda s nimi chcete spolupracovat závisí na vás. Zeptejte se co si myslí o vaší nemovitosti, o ceně, o tom za jakou dobu je prodejná. Takové informace Vám pomohou při prodeji. Pozor na některé z praktik, které určité kanceláře praktikují a které popisujeme v části Špinavé triky realitních kanceláří.
  4. Dodržujte termíny, buďte přesní a nerušte schůzky. Někteří lidé jsou na to velmi hákliví a mohli byste právě z tohoto důvodu ztratit obchod.
Zpět na obsah
|
Pokračovat


Sdílet tuto stránku / doporučit web