Nejlepší bydlení realitní společnost

Zlín: Kolik stojí pronájem bytu?

 

Pronájem bytů Zlín a Zlínský kraj. Analýza.

Tržní nájemné se poslední rok měnilo oběma směry velmi málo. Hlavní podíl na tomto stavu má stabilní a omezená nabídka bytů a silná poptávka ze strany studentů, hlavně v září a říjnu. Proto doporučujeme hledat byty k pronájmu ve Zlíně mimo tyto měsíce, kdy jsou podmínky pro zájemce o byt k pronájmu o něco příznivější.

Nicméně je velmi těžké sehnat byt k pronájmu za nízkou cenu. Zlín patří v pronájmech bytů mezi dražší města. Ceny se v inzerátech uvádějí v drtivé většině včetně poplatků za služby a energie. Garsonky a 1+1 jsou často stejně drahé jako byt 2+1. Závisí na lokalitě.

V zimních měsících seženete garsonku či 1+1 i pod 6000 Kč i v centru a cihle, 2+1 byt na sídlišti, nezařízený také za 6000, běžně se nabízí za 6500 Kč. V centru Zlína 8-9000 Kč.

Běžné ceny 3+1 jsou kolem 7-8000 i více Kč zejména u centra, kde jsou nabídky běžně přes 10.000. Pronájem samostatného pokoje v 3+1 se nabízí od 3.200 do 4.500 Kč podle zařízenosti a zda jde o cihlu či panel.

V nedalekých Luhačovicích seženete pronájem za 7.500 Kč a v Otrokovicích i za 6.000 Kč 3+1.

V městských bytech je situace poněkud odlišná. V těchto bytech většinou bydlí sociálně slabší občané a tak radnice rozhodla o úpravách nájemného, takže nájemné se ve zlínských městských bytech pohybuje mezi 70-80 Kč za metr čtvereční podle kvality bytu, buď snížená kvalita nebo standard.


Nejlepší bydlení realitní společnostSdílet tuto stránku / doporučit web