Často kladené otázky


Jak zadám reklamu na mojí nemovitost?

Jděte na prodej nebo pronájem, vyplňte formulář se všemi relevantními informacemi. Jakmile máte vše vyplněno a jste s tím spokojeni, podívejte se jak Váš inzerát bude vypadat. Pokud je vše v pořádku klikněte na tlačítko Uložit a odešlete informace do naší databáze. Pak se zobrazí na www.vlastnici.cz

Nahoru

Kolik stojí inzerce na www.vlastnici.cz?

Nic, je zdarma. Můžete si objednat doplňkové služby

Nahoru

Jak mám připojit fotografie?

Jakmile jste vyplnili informaci o nemovitosti, můžete připojit fotografie až do limitu, který je pro každý plán stanoven. Stačí kliknout na připojit foto, najít si ho u sebe na počítači a kliknout na tlačítko připojit. Instrukce Vás povedou. Je to velmi jednoduché. V případě, že systém nebude schopen načíst Vaše fotografie, stačí, když nám pošlete email na adresu podpora@vlastnici.cz a připojíte k tomuto emailu inkriminované fotografie. Nezapomeňte napsat ID Vaší inzerce, které slouží ke komunikaci s Vlastníci.cz

Nahoru

Mohu měnit fotografie během inzerce?

Můžete měnit fotografie kolikrát chcete, během trvání Vašeho realitního plánu. Stačí se přihlásit na svůj účet v Centru registrace a sledovat návod v sekci změna fotografií.

Nahoru

Jaká velikost fotografií a jaké formáty jsou akceptovány?

Akceptujeme pouze fotografie ve formatu jpeg. Systém automaticky upraví fotografii na potřebnou velikost. Nemusíte tedy předem fotografie nijak zpracovávat.

Pokud nechci zadávat fotografie nemovitostí on-line, jaké mám možnosti?

Každý kdo si u nás registruje realitní plán, dostane emailem identifikační číslo (ID) nemovitosti. Pošlete nám fotografie poštou na adresu Vlastník, s.r.o, Černovická 13, Brno, 602 00 a na druhou stranu fota napište její ID. My fotografie naskenujeme a umístíme na web za Vás. Pokud chcete fotografie vrátit, musíte nám poslat obálku s předplacenou, nepoužitou, nalepenou známkou, správné hodnoty a nadepsanou Vaší adresou. Fotografie se obvykle na našem portálu objeví ten samý den, kdy fota přijdou poštou.

Nahoru

Ztratil/a jsem mé přístupové informace a hesla, co mám dělat?

Nemusíte mít žádné obavy. Jděte do Centra registrace. Najeďte si na Ztratilo se mi heslo, po kliknutí napíšete svoji emailovou adresu, kterou jste zadali při registraci a heslo se Vám automaticky odešle.

Nahoru

Jak zruším svojí reklamu?

Přihlašte se v Centru registrace a zrušte ji.

Nahoru

Jak mám platit doplňkové služby?

Na způsob platby budete dotázáni při vyplňování objednávky. Platba může být provedena online (pokud zaplatíte kartou nebo pomocí platebního systému E-Banky) nebo bankovním převodem, případně poštovní poukázkou.

Nahoru

Kdy se objeví má reklama na www.vlastnici.cz?

Nemovitost bude zobrazena ten samý den kdy ji vložíte do systému.

Nahoru

Proč u Vás inzerují i realitní kanceláře?

Není důvod je vyloučit z nabídky. Realitní kanceláře považují pravděpodobně za užitečné inzerovat jejich nabídku, Vám návštěvníkům našeho specializovaného portálu www.vlastnici.cz. Inzerují nekonfrontačním způsobem a jsou zřetelně odlišeny od Vás přímých, soukromých vlastníků, inzerujících nemovitost. Tím, že nám za inzerci platí, umožňují nám poskytovat Vám soukromým, přímým vlastníkům služby za nižší a výhodnější cenu. Navíc rozšiřují nabídku pro výběr nemovitosti. Vyděláváte na tom!
To, že přímy vlastník prodává sám levněji je klišé! Jediný rozdíl při prodeji přes realitní kancelář, je v provizi, o kterou má prodávající nižsí příjem. Kupující zaplatí tak i tak stejně tržní cenu. Proč by vlastník snižoval svůj příjem když nemusí?! To, zda nemovitost prodává vlastník sám, neovlivňuje cenu nemovitosti. Tržní cena je jen jedna!

Nahoru

Je výhodnější prodávat sám nebo přes realitní kancelář?

Hodně záleží na Vašem naturelu a na času, který máte k dispozici. Je spousta skvělých realitních kanceláří, ale protože náš trh není regulovaný, tak bohužel i spousta těch špatných jako v jiných oborech. Pokud prodáváte bez realitní kanceláře, budete mít celou transakci pod kontrolou a ušetříte na provizích. Ale s tím budete mít i vlastní odpovědnost za průběh celé transakce. Pokud nejste obchodníkem nebo jste nikdy žádnou nemovitost neprodali, budete to mít těžší. Ani není jednoduché správně a profesionálně inzerovat nemovitost. Nicméně žádný učený z nebe nespadl a realitní transakce nejsou tak složité, abyste ji nezvládli. Proto jsme tu i my a naše služba, která Vám může významně pomoci.

Nahoru

Je výhodnější kupovat sám nebo přes realitní kancelář?

Z pohledu ceny nemovitosti je to lhostejné. Tržní cena je jen jedna. Pokud kupujete od přímého vlastníka, je třeba si ohlídat smlouvy. Realitní kancelář nebo poradce tyto úkony zvládne většinou lépe. Ušetří jen vlastník provizi. Vy ne.

Nahoru

V čem konkrétně mi můžete pomoci?

My Vám můžeme pomoci prodat nebo pronajmout rychleji a výhodněji nemovitost, než kdybyste naši nabídku nevyužili. My Vám pomůžeme prodat samostatně, s poradcem nebo s prověřenou realitní kanceláří, jejíž služby jsme prověřili a jsme je schopni garantovat. S námi můžete nemovitost profesionálně inzerovat sami, poskytneme Vám rady a informace o tom jak prodat a pokud se necítíte na samostatný prodej, jsme schopni Vám doporučit jednu realitní kancelář a garantovat kvalitu jejích služeb. S námi můžete vydělat více, můžeme snížit Vaše riziko a Vy budete spokojenější a mít klidné spaní.

Nahoru

Co mě čeká při samostatném prodeji?

Musíte inzerovat nemovitost. A mělo by to být profesionálně, neboť konkurence realitních kanceláří je vysoká a ty investují značné částky. Proto jsme tu i my, abychom Vám v inzerci Vaší nemovitosti pomohli. Musíte dělat prohlídky. A konečně musíte si udělat smlouvu-nejlépe s poradcem nebo s právníkem, vyběhat si katastrální úřad a pokud musíte, tak zaplatit daň z převodu nemovitosti. Není to jednoduché, ale na konci ušetříte desítky a někdy stovky tisíc korun. Více se podívejte do sekce Rady jak prodat.

Nahoru

Co mě čeká při prodeji přes realitní kancelář?

Když je dobrá realitní kancelář, tak se nemusíte téměř o nic starat. Jen si vybrat tu pravou. Nejlépe jednu. Tu jsme Vám schopni doporučit a garantovat pomocí Realitního plánu s asistencí RK. Realitní kanceláři musíte zaplatit při prodeji provizi 3-5%. Ušetříte si spoustu starostí a budete mít jistotu, že prodej Vaší nemovitosti dobře dopadne.

Nahoru

Proč se v dotazníku k prodeji nemovitosti ptáte, zda je prodávající ochoten spolupracovat s realitní kanceláří?

Usnadňuje to všem obchod. Je spousta vlastníků, kteří nejprve zkusí prodat sami a po nějaké době se z nějakého důvodu obrátí na realitní kancelář. Proto je tam uvedeno, zda má vlastník zájem spolupracovat s RK.

Nahoru

U některých nemovitostí je uveden jako kontakt realitní makléř, finanční poradce, právník… Jak je to možné?

Některým vlastníkům zařizují prodej právníci nebo finanční poradci, proto, že jim ten dotyčný vlastník důvěřuje a chce využít jejich služeb při prodeji, nebo tam ten kontakt dodal až poté co začal u nás inzerovat. Těm umožňujeme flexibilně reagovat na situaci, pokud si z nějakého důvodu usmyslí, že už nemovitost nechtějí prodávat sami a svěří to někomu jinému. Právník dělá smlouvy, finanční poradce Vám zařídí výhodnou hypotéku, atd. Tito vlastníci se zbavili starostí s prodejem a prohlídkami a svěřili to těm o nichž si myslí, že to zvládnou lépe. Maximalizují svůj užitek.

Nahoru

Nemám emailovou adresu. Mohu si přesto zajistit některý z inzertních realitních plánů?

Omlouváme se, ale v našich silách není umožnit Vám online zařízení Realitního plánu bez Vaší emailové adresy.

Nahoru

Mám více nemovitostí k pronájmu nebo prodeji. Musím si zajišťovat online Realitní plán inzerce pro každou nemovitost zvlášť?

Pokud máte více nemovitostí, které chcete nabídnout k pronájmu nebo prodeji, zvolte si individuální Realitní plán, vyplňte dotazník a my Vám navrhneme individuální způsob. Musí se však jednat o více než tři nemovitosti.

Nahoru

Právě jsem si registroval Realitní plán. Jak si mám být jistý, že jste obdrželi moji registraci?

Úspěšnost registrace, tj. přijetí a vložení do systému Vlastníci.cz Vám bude potvrzena emailem tzv. děkovným listem, kde bude rovněž Vaše ID (identifikační číslo). To potvrzuje, že Vaše objednávka úspěšně prošla systémem. Někde si je uschovejte, podle něj se dá nemovitost rychle vyhledat v systému a potřebujete jej rovněž pro případnou komunikaci s námi.

Nahoru

Jak mohu dělat změny v textu inzerátu nebo ve fotografiích?

Jděte do Centra registrace, tam zadejte své přihlašovací jméno (login) a heslo. V sekci ZMĚNY, získáte přístup k dělání změn ve vaší nemovitosti. Můžete měnit cenu, vybavení a kontaktní informace. Pokud chcete měnit něco jiného pošlete nám email na adresu: změny@vlastnici.cz a nezapomeňte na ID.

Nahoru

Jak najdu inzerát své nemovitosti na vlastnici.cz?

Tak jako jiní uživatelé nebo potenciální zájemci, najeďte ne vyhledávání nemovitostí a zadejte cenu nebo nájemné, které odpovídá Vaší nemovitosti. Ve výsledcích vyhledávání se objeví i Vaše nemovitost. Někdy je tam i několik stran z nabídkami i od jiných inzerentů, proto nemusí být ta Vaše na prvním místě, nicméně po prohlédnutí několika inzerátů uvidíte tu Vaši. Další možností je, že využijete formuláře pro Rychlé vyhledávání a zadáte město a typ nemovitosti, event. rovnou ID vaší nemovitost. V prvním případě budete muset opět rolovat v nabídce nemovitostí, které odpovídají zadaným kritériím ve druhém se objeví pouze Vaše nabídka.

Nahoru

Mohou být mé fotografie odmítnuty k uveřejnění?

Ano, pokud jsou v rozporu se zákony České republiky, nebo jsou zde zobrazeny fašistické, náboženské, pornografické, či jiné symboly odporující dobrým mravům. Takové fotografie mohou rovněž pozdržet uveřejnění Vašeho inzerátu na vlastnici.cz

Nahoru

Mohu dostat kopii mého online inzerátu, čili realitního plánu?

Můžete si ho kdykoli vytisknout z online internetových stránek vlastnici.cz

Nahoru

Rád bych rozšířil svojí inzerci na vlastnici.cz. Jak na to?

Jděte do Centra registrace. Když zadáte Váše přihlašovací jméno (login) a heslo, dostanete se do Vaší sekce inzerce. Zde klikněte na ROZŠÍŘENÍ a můžete si zvolit jiný realitní plán inzerce Vaší nemovitosti. Pokud chcete pouze měnit parametry v textu nebo fotografie, klikněte na tlačítko ZMĚNA.

Nahoru

Co mám napsat do Nadpisu?

Využijte tento prostor pro reklamní slogan na Vaši nemovitost něco jako „Prostorný 2+1 s romantickým výhledem“ Nebo pro název nemovitosti, něco jako „Dům u zlatého stromu“

Nadpis je třeba vyplnit.

Nahoru

Jak přesná by měla být adresa nemovitosti?

Zvolte si sami. Napište alespoň ulici, případně čtvrť, název sídliště, nebo využijte orientačního bodu, např. 100 m od kina Mír, naproti restauraci Laguna, vedle Thomayerovy nemocnice, apod. Kompletní adresa zaručí, že získáte zájemce, kteří touží přesně po Vaší lokalitě, ale z naší zkušenosti, je lepší nebýt zcela přesný. Název ulice většinou postačí bez popisného čísla.

Nahoru

Jaké telefonní číslo mám napsat do kontaktů?

Napište to číslo, na kterém budete Vy, nebo Vámi pověřená osoba k dispozici pro zájemce o Vaši nemovitost k domlouvání schůzek, prohlídek, k dotazům atd..

Nahoru

Jaké kontakty mám uvést?

Povinné jsou telefon (je jedno zda pevná linka nebo mobil) a e-mail. Zájemci Vás budou kontaktovat jedním z těchto dvou způsobů, který si sami zvolí.

Nahoru

Jaké další informace jsou povinné?

Jediné co potřebujete zadat je cena za prodej nebo pronájem (můžete tam napsat i k jednání, pokud si nepřejete zveřejnit výši ceny, je to však třeba vyplnit). Ostatní je nepovinné. Nicméně z hlediska informací pro zájemce, doporučujeme vyplnit dotazník alespoň telegraficky a popsat nemovitost tak, aby si zájemce mohl udělat, alespoň základní obrázek. Kde to je, jak je to velké, kolik to stojí plus další detaily.

Nahoru

Co mám dělat, pokud při vyplňování dotazníku k popisu nemovitosti je tam uveden pouze výběr ze seznamu možností a žádná možnost neodpovídá skutečnosti?

Výběr z možností je založen na nejvíce obvyklých situacích. Jedna možnost se vždy musí zvolit, kvůli tomu, aby mohla být Vaše inzerce zpracována. Aktuální informaci, můžete zmínit v sekci popis nemovitosti, kde máte možnost uvést libovolné informace k nemovitosti.

Nahoru

Kam mám psát informace a charakteristiky o mé nemovitosti, které nemohu vyplnit v dotazníku k popisu nemovitosti, neboť vhodný prostor proto není?

Jakoukoli dodatečnou charakteristiku, můžete uvést do sekce popis nemovitosti.

Nahoru

Existuje něco, co nemohu uvést do popisu nemovitosti?

Vlastníci.cz jsou pro férový a racionální tok informací. Nemůže se tam objevit cokoli, co odporuje zákonům České republiky a dobrým mravům. Text Vašeho inzerátu bude přečten, před umístěním na server.

Nahoru

Mohu přidat fotografii poté co už byla má inzerce aktivována?

Můžete přidávat fotografie až do limitu toho realitního plánu, který jste zvolili, případně aktualizovat. Přihlašte se v sekci Centrum registrace. U nemovitosti, ke které chcete přidat fotografii klikněte na odkaz upravit

a zde jednoduchým vyplněním formuláře 'Přidat fotografii' připojíte fotografii.

Nahoru

Jaké jsou Obchodní podmínky mé inzerce?

Obchodní podmínky: všechny prodeje jsou konečné. Vlastníci.cz nevracejí peníze. Veškerý obsah se objeví tak jak byl odeslán a vyplněn, pokud nebyl shledán závadným a neakceptovatelným redakcí Vlastníci.cz. Vlastníci.cz si vyhrazují právo odmítnout fotografie, které neodpovídají kvalitou a obsahem. Vlastníci.cz nejsou odpovědni za obsah a správnost inzerce.

NahoruSdílet tuto stránku / doporučit web