Kupujeme nemovitost - Příprava na koupi

Účastníci trhu

Účastníci trhu, kteří Vám mohou pomoci ušetřit.

  • Finanční poradce, makléř. Pokud budete kupovat nemovitost na dluh, tak jak již bylo uvedeno výše, vyhledejte dobrého finančního poradce. Ti znají celý trh úvěrů s bydlením (hypotéky všech bank, stavební spoření, státní podpora, pojistky) a dokáží pro Vás a za Vás vyjednat ty nejlepší podmínky.
  • Právník se specializací na nemovitosti. Pokud si nejste jisti, že obchod zvládnete po právní stránce, obraťte se na právníka. Dejte na doporučení známých, pár jich navštivte a poznejte je osobně. Je dobré pokud si s vybraným právníkem sednete lidsky, zeptejte se ho na reference a pak si vyberte. Právníci pro Vás mohou udělat tyto záležitosti: připravit smlouvy, zkontrolovat smluvní dokumenty, hrát prostředníka při transakci peněz a převodu nemovitosti, zastupovat Vás při právních problémech.

  • Realitní poradce. Nejsou tak drazí jako právníci a jsou to zkušení profesionálové, kteří Vám za hodinový poplatek mohou pomoci řešit Vaše problémy. Mají kontakty na právníky, finanční poradce, realitní kanceláře, odhadce, banky, notáře a další účastníky trhu. Jsou schopni Vám připravit smlouvy, zkontrolovat smlouvy, zajistit hladký průběh celého obchodu. Jejich výhoda je, že nepracují za provizi, poradí Vám co máte udělat a pomohou Vám aby celý obchod hladce proběhl. Velmi efektivní způsob pro nákup a prodej nemovitosti pokud jste schopni řídit se radami a některé věci si takzvaně vyběhat a vystát.
  • Odhadce. Je potřeba ke každému obchodu s nemovitostmi. Pokud kupujete nemovitost na úvěr, finanční poradce Vám ho dokáže zajistit. Zrovna tak realitní poradce. Každá banka má svůj seznam odhadců, s kterými spolupracuje a jejichž odhad akceptuje.
  • Notář.
  • Stavební inspektor. Pokud nejste odborník na konstrukce domů a bytů, doporučujeme se obrátit na někoho kdo tyto zkušenosti má, aby posoudil stav, Vámi vybrané nemovitost. Ať už budete hledat v okruhu svých známých, nebo se obrátíte na specialistu, mohlo by Vám to v budoucnu ušetřit peníze za opravy a nepříjemné starosti z nenadále se objevyvšímy závadami.
Zpět na obsah
|
Pokračovat


Sdílet tuto stránku / doporučit web