Prohlídky a vyjednávání

Organizování prohlídek - rady a tipy

  1. Nikdy nevyjednávejte nic přes telefon. Vyjednávání začínejte až s těmi, kdo viděl Vaši nemovitost na vlastní oči. Odpovídejte, že na každou seriozní nabídku odpovíte pokud bude učiněna písemně, že vše je k jednání, ale vy si to musíte promyslet v celém kontextu vaší situace.
  2. Při příchodu zájemců se představte, potřeste si rukama, sdělte zájemcům, že je necháte si nemovitost bez rušení prohlédnout a že jste připraveni zodpovědět jakoukoli otázku. Buďte k dispozici a nechte je v klidu dívat. Sledujte je z povzdálí, a nespouštějte z dohledu kvůli bezpečnosti.

  3. Požadujte nabídky jen a pouze v písemné formě. Bez vyjímky. Nedejte se strhnout k trhovému handrkování. Nic nebudete mít písemně a jediným cílem kupujícího, na to nezapomeňte je vás donutit k ústupkům, zjistit, kam až jste schopni klesnout s cenou a pak teprve opravdu začít vyjednávat. Nezapomeňte, že vážní zájemci jsou pouze takoví, kteří mají peníze. Zeptejte se jich jak chtějí nemovitost financovat a zda jsou Vám schopni doložit, že mají přislíbený úvěr nebo dostatek peněz v hotovosti. Neztrácejte čas s lidmi, kteří toto nesplní. Pokud se zájemci ptají na cenu, odpovězte, že jste přesvědčeni o tom, že taková je tržní cena ve vašem okolí (pokud jste si dali práci podle našeho průvodce, tak to také dozajista je). Odpovězte, že ji posoudíte v kontextu celkové nabídky, kterou předloží písemně a odpovíte na ni.
  4. Na každého zájemce si berte kontakt. Jméno, příjmení, telefon domů, do práce. Kvůli bezpečnosti a potvrzování schůzek. Zkontrolujte si to! Nechte si při vstupu ukázat doklad totožnosti. Nechcete přece, aby se vám nemovitostí procházeli zloději. Vy kupujícím také důvěřujete, když jim ukazujete svoji nemovitost. Pokud vám odmítnou doklad ukázat, nepouštějte je dovnitř a neztrácejte s nimi čas. V tom lepším případě nejsou vážnými zájemci, v tom horším jsou to zloději, nebo tipaři.
  5. Při odchodu každému zájemci věnujte letáček, který si můžete připravit na vlastnici.cz a zeptejte se jich zda můžete zodpovědět ještě nějakou otázku. Řekněte jim, že jste jim k dispozici a povězte jim, že pokud budou mít zájem mohou přijít na druhou schůzku, udělat zevrubnou prohlídku, připraveni s otázkami. Ne každý zájemce si je totiž jistý, co má dělat ve chvíli, kdy zjistí, že má o danou nemovitost zájem.
Zpět na obsah
|
Pokračovat


Sdílet tuto stránku / doporučit web