Prodej vlastníkem

Prodej vlastníkem

Tak jste tady a čekáte co bude? I zájemci o Vaši nemovitost budou takto přemýšlet, až budou stát před Vašimi dveřmi s rukou na zvonku. Někteří možná ani nedorazí a ani se neomluví. I to je možné. My chceme ať se Vám to nestane. My chceme ať prodáte s jistotou a efektivně. Tak, aby Vám po odečtení nákladů na celý proces prodeje a úsilí, které obchodu věnujete, zůstalo v kapse maximum peněz.

Jak začít

Sestavte si svůj plán prodeje nemovitosti, my ho nazýváme Realitní plán a ten se snažte dodržet. Samozřejmě, že okolnosti Vás mohou donutit, některé parametry upravovat, ale pokud se budete, řídit selským rozumem a touto knihou, tak se vyhnete většině problémů, na které můžete při prodeji narazit a nakonec si řeknete se šťastným úsměvem na tváři “Dokázal/a jsem to“!

Boom nemovitostí, který můžeme sledovat posledních několik let sebou přinesl i boom realitních kanceláří a makléřů. Ti se snaží prodávající i kupující přesvědčit, že bez nich to nejde. Ale jde! Ale má to svá „Ale“. Tak jako vše. Budete si muset udělat všechno sami a nebo si najít poradce, kteří budou chtít zaplatit. A to vše ještě před tím, než Vám na kontě přistanou vytoužené peníze. Ale ušetřené desítky a stovky tisíc za provizi realitní kanceláři by za tu námahu mohli stát, ne?!

Realitka? Proč?

Ještě předtím než svou nemovitost prodáte samostatně, zastavme se na chvilku u realitních kanceláří a řekněme si proč tedy vlastně existují, když je to přece tak jednoduché si svou nemovitost prodat sám.

Dobrá realitka nebo makléř za Vás vše vyřídí. Kromě podpisu na smlouvách. Vy se nemusíte o nic starat. V případě, že se nechcete prodeji věnovat, chodíte raději na golf nebo na ryby, než na prohlídky se zájemci, právní a obchodní situace kolem Vaší nemovitosti je komplikovaná, nemáte čas a není Vám líto, že zaplatíte provizi, obvykle 4-6% z ceny nemovitosti, tak zvolte tuto variantu.

Při výběru makléře hledejte zkušenosti z oboru, reference, zázemí a zda je pojištěn. Vyberte si 5-6 kanceláří promluvte si s nimi, pozvěte si je a vyberte si jednu, která Vás přesvědčí. Nezavazujte se k exkluzivitě, to ani neradím, ale dejte jí čas a jinou realitku, do toho z hlediska Vaší taktiky obchodu zatím nezapojujte. Pravidelně po týdnu a měsíci vyhodnocujte úsilí, sliby, parametry dohody a výsledky snažení makléře. Až v případě, že se začne prodej zadrhávat, vzhledem k situaci na trhu, ceně nemovitosti a obvyklé délce prodeje začněte uvažovat o změně. Všechny sliby, které Vám makléř dá, si nechte potvrdit písemně.

A tady se můžete zastavit. Tedy pokud se nechcete dozvědět více o realitě obchodu s nemovitostmi. Děkujeme za pozornost a hodně štěstí!

My ostatní co chceme ušetřit na provizích jedeme dál!

Výhody a souvislosti samostatného prodeje

  • vy znáte nejlépe vlastní nemovitost, ne makléř. Znalosti produktu jsou při prodeji to nejdůležitější. Ale musíte být také trochu psycholog a umět vyjednávat. Proto můžete udělat nejvýhodnější obchod a dosáhnout nejlepší ceny!
  • nepřijdete o část svého majetku. Placením provize z prodané nemovitosti, ukrajujete z koláče Vašeho majetku. Kolik ho zůstane, závisí jen na Vás!
  • ušetříte na provizích. Při ceně bytu 1,5 milionu a pětiprocentní provizi je úspora 75.000,- Kč. Peníze nerostou na stromech a za to už je třeba pěkná dovolená v Karibiku. No nejeďte tam!
  • můžete prodat rychleji. Protože nemusíte platit provizi, máte velký manévrovací prostor pro vyjednávání. Můžete nabídnout kupujícímu výhodný obchod. Část obnosu, který byste jinak zaplatili makléři ve formě provize, prostě nabídnete kupujícímu, jako akční nabídku při rychlém jednání. Čas jsou peníze!
  • jste flexibilnější a máte vše pod kontrolou. Se zájemci se domlouváte napřímo, víte o všem, nikdo Vás nebrzdí při prodeji, nemáte na koho svádět vinu, vše si zkrátka uděláte po svém a na vlastní triko!
Zpět na obsah
|
Pokračovat


Sdílet tuto stránku / doporučit web